finlandslotscasinosSuomi · EUR Päivitetty
Julkaisijamainostajan tiedonantoLue lisää

Sivusto sisältää viittauksia kumppaniemme ja mainostajiemme sisältöihin. Saatamme saada korvauksia em. tahoilta, mikäli klikkaat sivuillamme olevia tuotelinkkejä. Mainosyhteistyöllä ei ole vaikutusta sivustomme sisältöön.

Rolling Slots Casino

Päivitetty viimeksi

500€ + 100 ik (bonuspaketti)

  • 1. talletus: 100%/100€ + 50 ik
  • 2. talletus: 70%/200€
  • 3. talletus: 30%/200€ + 50 ik

10% käteispalautus joka viikko

Pros
  • Yli 5000 peliä
  • Mainiosti rakennettu peliaula
  • Paljon maksutapoja
  • Reload-bonuksia pari kertaa viikossa
  • Käyttäjäystävällinen sivusto
Cons
  • Vastuullisuus pahasti puutteellinen
  • Tympeä asiakaspalvelukokemus
  • Sekavia käännöksiä
  • Nostoraja vain 500€ päivässä
  • Ei pay'n play -mahdollisuutta
  • Liian paljon hankalia bonusehtoja
  • Bonuksia pitää pyytää asiakaspalvelusta

Vahvuudet ja heikkoudet

Plussat
  • Uudelle pelaajalle 100%/100€ + 50 ik
  • Uskollisuusohjelma palkitsee jatkuvasta pelaamisesta
  • Suomenkielinen sivusto ja tuki
Miinukset
  • Lupa ei ole ETA-maasta (Curacao), joten voitoista maksetaan vero
  • Bonus on kierrätettävä 45x ennen nostoa
  • Pelaaminen alkaa vasta ensitalletuksesta
  • Puhelinpalvelua ei ole, vain chat ja sähköposti

Tarkistettu 15 kohdan mukaan, kuten kaikki 579 arvostelua. Lähteenä operaattorin omat ehdot; tarkistuspäivä näkyy kortissa.

Bonukset

Ensitalletusbonus
100%/100€ + 50 ik
Bonuskoodi
-
Kierrätysvaatimus
45x
Ilman talletusta
Ei bonuksia
VIP-ohjelma
Kyllä
Ekstrabonus
-

Ominaisuudet

Mobiilikasino
Kyllä
Livekasino
Kyllä
Suomenkielinen
Kyllä
Verovapaa
Ei — lisenssi ETA-alueen ulkopuolelta
Ilman rekisteröitymistä
Kyllä
Vedonlyönti
Kyllä

Yleistiedot

Nimi
Rolling Slots Casino
URL
rollingslots.com/fi
Perustettu
1/2021
Lisenssi
Curacao
Puhelin
-
Kolikkopelin rullat lähikuvassa
Rullat pysähtyvät voittoriville. Kuva: Jeff Kubina / Wikimedia Commons, CC BY-SA 2.0
Maksutavat
Mastercard
Visa
Skrill
Neteller
Paysafecard
Siru mobile
Pelivalmistajat
NetEnt
Yggdrasil
Play'n GO
iSoftbet
Thunderkick
1x2 Gaming
Quickspin
Elk
Evolution Gaming

Lisäksi: Pragmatic Play, Red Tiger, Amatic, Booongo, Oryx Gaming, Platipus, Kalamba Games, Wazdan, Mascot Gaming

Sisällysluettelo
  1. Rolling Slots Casino luotettavuus – Vastuullisuus täysin kateissa
  2. Rolling Slots Casino bonukset – Laimeat bonusprosentit
  3. Käteispalautuksia ja reload-bonuksia
  4. Huvittavat käännökset värittävät sivustoa
  5. Rolling Slots Casino käytettävyys – Hyvin suunniteltu rakenne
  6. Rolling Slots Casino pelit – Massiivinen pläjäys pelattavaa
  7. Maksutavat kunnossa
  8. Rolling Slots Casino kokemuksia
  9. Mitä Rolling Slots Casinon tulisi tehdä saadakseen Finland Slots Casinosilta arvosanan 5/5?
  10. Rahansiirrot
  11. Pelivalmistajat
  12. Asiakaspalvelu
  13. Vertaa tätä kasinoa muihin

Rolling Slots Casino luotettavuus – Vastuullisuus täysin kateissa

Ramtinar Techconsult Limited on varmasti monille uusi nimi, sillä tämän firman isännöimiä nettikasinoita ei ainakaan ennen ole osunut kaikuluotaimeemme. Rolling Slots Casino toimii Curacaon lisenssillä, joka näyttää olevan GBL Solutions N.V. -nimisen yrityksen nimissä.

Rolling Stones Casino viis veisaa vastuullisesta pelaamisesta, sillä tämä osa-alue näyttää olevan tyystin unohdettu. Sivun alalaidasta pääsee kyllä aihetta käsittelevälle sivulla, jolla on yhden kappaleen verran tekstiä. Siellä kerrotaan, että voit sulkea tilisi kokonaan ottamalla yhteyttä asiakaspalveluun sähköpostitse. Pelaajaprofiilistamme ei löytynyt yhtä ainutta vastuullisen pelaamisen työkalua eikä mitään puhettakaan koko asiasta. Pitkä miinus tästä!

Vastuullisen pelaamisen työkalut

Talletusrajat Ei
Pelitauko ja peliesto Ei
Tappiorajat Ei
Istuntorajoitukset/-muistutukset Ei
Pelaamisen itsearviointi Ei

Pelaatko sinä kasinolla, joka ei tarjoa vastuullisen pelaamisen työkaluja?

Rolling Slots Casino bonukset – Laimeat bonusprosentit

Tervetuliaisbonus: Jopa 500€ bonusrahaa ja 100 ilmaiskierrosta

  • 1. talletus: 100%/100€ + 50 ik
  • 2. talletus: 70%/200€
  • 3. talletus: 30%/200€ + 50 ik

Huomioi, että ilmaiskierrokset saa 1. ja 3. talletuksella lunastettua vain, jos teet yli 50€ talletuksen.

Bonusehdot

Kierrätysvaatimus 45x bonus
Minimitalletus 20€ (50€ jos haluat myös ilmaiskierrokset)
Maksimipanos 5€
Pelien kierrätysprosentit kolikkopelit 100% (jotkut 20% ja kiellettyjen pelien lista on pitkä) ja kaikki muut pelit 0%
Voimassa 7 päivää (ilmaiskierrokset aktivoitava 24 tunnin sisällä)

Rolling Slots Casino esittelee etusivullaan herkullisen kuuloista bonuskokonaisuutta, joka sisältää 500€ kahisevaa ja 100 ilmaiskierrosta kyytipojaksi. Aivan niin yksinkertaista ei homma valitettavasti ole, vaan itse asiassa tässä bonuksessa on lähdetty kikkailulinjalle.

Rivi kolikkopeliautomaatteja pelisalissa
Automaattirivi odottaa pelaajia. Kuva: Sdkb / Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Ensinnäkin joudut aloittamaan prosessin kinuamalla bonusta asiakaspalvelusta, missä ei ole mitään järkeä. Seuraava valitettava asia on se, ettei ilmaiskierroksia herukaan mukaan normaalilla minimitalletuksella, vaan pelkän 50 kiepin lunastaminen vaatii vähintään 50€ talletuksen. Lopullinen kompastuskivi onkin sitten toisen ja kolmannen talletuskerran putoavat bonusprosentit – 30% talletusbonus ei taatusti monia hymyilytä.

Mitä mieltä sinä olet Rolling Slots Casinon bonuksesta? Jätä kommentti sivun loppuun!

Käteispalautuksia ja reload-bonuksia

Rolling Slots Casino tarjoaa selkeän kampanjapaletin, jossa on tälle hetkellä tervetuliaisbonuksen lisäksi kolme viikkotarjousta. Homma on siis pidetty simppelinä, ja vaikka etuuksia ei montaa ole, niin mitään turhaa pähkäily ne eivät onneksi vaadi.

Eli tarjolla on 10% käteispalautus joka maanantai. Palautuksia on saatavilla tosin vain 200€ asti, ja rajoituksia on taas aivan liikaa. Ensinnäkin käteispalautusbonuksilla on 30x kierrätysvaatimus, mikä ei ole kovinkaan yleistä. Lisäksi minimitalletus palautusten saamiseksi on 50€.

Keskiviikkoisin voit lunastaa reload-bonuksen, joka sisältää 30 ilmaiskierrosta 20€ minimitalletuksella. Viikonlopun reload-bonus sen sijaan tarjoaa 50%/250€.

Pelaajat voivat myös nauttia uskollisuusohjelman lisäeduista 5 tason VIP-ohjelmassa, jotka on kasinon teeman mukaisesti nimetty LP-levyjen mukaan.

Huvittavat käännökset värittävät sivustoa

Rolling Slots Casino ei totisestikaan ole mikään lokalisoinnin mallioppilas, sillä homma on hoidettu näköjään käännösohjelmalla. Etusivu on kuitenkin melko lailla hallinnassa suomennosten osalta, ja peliaulan kategoriat virheettömästi käännetty. Huvittavia ilmauksia löytyy kuitenkin rekisteröitymissivulta ja esimerkiksi Tietoa meistä -sepustuksesta. Tästä hyvänä esimerkkinä seuraava lause: ”Peleistä puheenollen, olemme keränneet yli 1000 otsikkoa joiden kyydeistä voit nauttia.” Sen sijaan kotiutusikkunan saldo kuuluu ”tasapaino”.

Kannattaa myös ottaa huomioon, että Curacaon lisenssin johdosta voitoista on maksettava verot pois.

Asiakaspalvelun osalta tilanne on ristiriitainen. Positiivista on toki se, että live chat palvelee 24/7, mutta suomenkielistä tukea ei ole saatavilla. Sivustolla on myös FAQ-osio, josta voit käydä lukemassa yleisimmät kysymykset ja vastaukset.

Peliautomaatin kolme mekaanista rullaa avatussa kaapissa
Kaappi auki: rullasto sisältä. Kuva: Lee Haywood / Wikimedia Commons, CC BY-SA 2.0

Otimme live chatin testiin varhain aamulla ja saimme kyllä palvelua nopeasti, mutta homma alkoi tökkiä yhtä nopeasti. Emme saaneet vastausta enää, kun pyysimme suomenkielistä tukea. Langan toisessa päässä ollut Nick ei muutenkaan ollut millään tavalla ystävällinen tai asiallinen. Tästäkin huomaa, että Ramtinar Techconsult Limitedin maine on vähintäänkin arveluttava. Suljettuamme chat-ikkunan emme voineet edes jättää negatiivista palautetta, että näin.

Asiakaspalvelu:

  • Yhteydenottomuodot: live-chat ja sähköposti
  • Palvelun aukioloajat: 24/7
  • Sähköposti: [email protected]
  • Nopeus ja toimivuus: töykeää palvelua

Oliko sinulla yhtään positiivisempi kokemus Rolling Slotsin asiakaspalvelusta?

Rolling Slots Casino käytettävyys – Hyvin suunniteltu rakenne

Vaikka tässä vaiheessa usko Rolling Slots Casinoon onkin jo romahtanut, niin ulkoisesti sivusto saa kyllä kehuja. Kokonaisuus on rakennettu varsin omaperäisellä tyylillä, joka itse asiassa toimii erinomaisesti. Toisaalta se, ettei saatavilla ole rekisteröitymisvapaata pelaamista ja että bonuksia pitää pyytää asiakaspalvelusta, hidastaa pelikokemusta huomattavasti.

Oman pelaajaprofiilin valikot ovat koko ajan helposti saatavilla sivun oikeassa laidassa ja kaikki bonukset sekä kampanjat selkeästi yläpalkissa. Sen alle avautuva peliaula on erinomainen ja fiksusti jäsennelty.

Kasinon rokkiteemasta voi olla montaa mieltä – ei siinä mitään vikaa ole toisaalta. Jos olet kyltymätön Rolling Stones -fani, niin ehkä tämä nettikasino sytyttää sinussa pelihaluja musiikin parissa.

Piditkö itse Rolling Slots Casinon teemasta ja käytettävyydestä?

Rolling Slots Casino pelit – Massiivinen pläjäys pelattavaa

Tällä osa-alueella Rolling Slots Casino sitten todella onnistuu loistamaan, sillä tarjolla on huikea kokoelma pelattavaa vaikka minkälaisilta pelistudioilta. Kaikkiaan tarjolla alkaa olla jo arviolta yli 5000 kasinopeliä, ja valmistajiakin on mukana 70 kpl.

Vaikka suosituimpien pelien etujoukkoja tähdittävät tunnetuimmat nimet, kuten NetEnt, Evolution, Play'n GO, Quickfire, Thunderkick jne., niin tästä kattauksesta löytyy kosolti eksoottisia harvinaisuuksia. Oletko koskaan kuullut seuraavista valmistajista: Infin, Zillion, Gamzix, Reevo, Truelab, Pipa tai Mancala?

Joka tapauksessa peliaulasta löytyy kolikkopelejä joka makuun aina NetEntin klassikoista, Yggdrasilin viikinkipeleihin ja Pragmaticin Drops&Wins-slotteihin. Mukana ovat myös isot Jackpotit, kuten Mega Moolah, mikä on sikäli positiivista, että progressiivisia pottipelejä ei aina Curacaon kasinoilla nähdä. Jostain kumman syystä Jackpot-peleille ei ole kuitenkaan suotu omaa kategoriaa – omituista sikäli, koska tämä peliaula on muuten viimeisen päälle hienosti suunniteltu.

Pöytäpelejäkin on tarjolla, mutta valta-osa näyttää olevan live-pöytiä. Perinteiset korttipelit olisi toki hyvä pitää erillään, koska live-kasinolla on oma peliaulansa, joten niitä ei ole sikäli mitään syytä sotkea muiden pöytäpelien sekaan.

Jäikö mitään puuttumaan vai onko tässä täydellinen pelikirjasto?

Live casino

Rolling Slotsin live-kasinolta löytyy vaikka mitä aina Evolution Gamingin hittipeleistä Pragmaticin, Quickfiren ja Ezugin pöytiin sekä hyvin harvinaisiin live-peleihin, joihin et usein törmää. Isojen nimien lisäksi live-aulasta löytyy esimerkiksi LuckyStreakin, Vivon ja Everymatrixin pelejä. Eksoottisiin nimiin kuuluvat Alg ja Infin. Kaikkiaan live-pelejä on aivan loputon määrä. Vierittämällä sivua alaspäin emme helposti onnistuneet pääsemään listan loppuun asti.

Oletko koskaan törmännyt näin monipuoliseen live-kasinoon?

Maksutavat kunnossa

Rolling Slots on perinteisen rekisteröitymisen vaativa nettikasino. Näin ollen käytettävissä on laaja kirjo maksutapoja aina nettilompakoista luottokortteihin, kryptovaluuttoihin ja harvinaisempiin menetelmiin. Kasino kertoo käsittelevänsä nostopyynnöt 24 tunnin sisällä.

Kotiutustapa Aika Minimitalletus Minimikotiutus
Visa/Mastercard 1–5 päivää 20€ 20€
Skrill/Neteller 0–3 päivää 20€ 20€
Paysafecard 20€
Siru Mobile 5€ 20€
Revolut 0–3 päivää 20€ 20€
Apple/Google 0–3 päivää 20€ 20€
AstroPay 0–3 päivää 20€ 20€
Fifinity 0–3 päivää 20€ 20€
Kryptovaluutat 0–3 päivää 50€

Millä maksutavalla sinä kotiutit voittosi ja kauanko rahojen saapumisessa tilille kesti?

Rolling Slots Casino kokemuksia

  • Tätä kasinoa testattaessa mietteet olivat kyllä todella ristiriitaiset, sillä sivusto on erinomaisesti suunniteltu ja pelivalikoima huikea, mutta kömmähdyksiä on sattunut muilla osa-alueilla aivan liikaa.
  • Huolestuttavinta on ehdottomasti se, ettei vastuullisen pelaamisen työkaluista ole tietoakaan, eikä asiakaspalvelua kiinnostanut edes selittää asiaa. Itse asiassa live chat -kokemuksesta jäi muutenkin huono maku suuhun.
  • Bonusten osalta Rolling Slots Casino on sortunut myös aivan turhaan kikkailuun, sillä rajoituksia ja vaatimuksia on liikaa – eikä sekään miellytä, että kaikkia bonuksia pitää erikseen anella asiakaspalvelusta.
  • Todella harmi, että tämä kasino ei ole hoitanut hommaa kunnialla loppuun, sillä pelivalikoima hipoo täydellisyyttä ja kokonaisuudessa on muutenkin paljon positiivista.

Mitä Rolling Slots Casinon tulisi tehdä saadakseen Finland Slots Casinosilta arvosanan 5/5?

  • Hankkia ETA-alueen lisenssi
  • Parantaa lokalisointia
  • Helpottaa bonuksia huomattavasti
  • Lisätä vastuullisen pelaamisen työkalut saataville
  • Nostaa päivittäisiä nostorajoja
  • Parantaa asiakaspalvelua

Rahansiirrot

Mastercard
Visa
Skrill
Neteller
Paysafecard
Siru mobile

Pelivalmistajat

NetEnt
Yggdrasil
Play'n GO
iSoftbet
Thunderkick
1x2 Gaming
Quickspin
Elk
Evolution Gaming
Pragmatic Play
Red Tiger
Booongo
Oryx Gaming
Kalamba Games

Asiakaspalvelu

Livechattuki Englanti
Sähköpostituki Englanti
Puhelintuki Ei puhelintukea

Vertaa tätä kasinoa muihin